“120” Filmi Gösterimi

Kategori: Etkinlikler - Tarih: 13 Ocak 2011 09:03
“120” Filmi Gösterimi

Tarih Topluluğu olarak organize ettiğimiz “120″ isimli Filmin Gösterimini 23 Aralık Çarşamba Günü 10:00 – 12:00 saatleri arasında Edebiyat Fakültesi Kurul Odasında gerçekleştirdik.

Tarih Topluluğu olarak dönemin başında muhatap kitlemiz olan öğrenci arkadaşlarımıza yönelik gerçekleştirmiş olduğumuz anket çalışmasında, hangi film/ filmleri izlemek istersiniz? sorumuza, anket dolduranların büyük çoğunluğu yanıt olarak 1915 Sarıkamış Harekâtını konu alan “ 120 ” isimli filmi izlemek istediklerini belirtmişlerdir. Bu doğrultuda hareket ederek Tarih Topluluğu olarak 23 Aralık Çarşamba Günü Edebiyat Fakültesi Kurul Odasında “ 120 “ isimli filmin gösterimini gerçekleştirdik.

Programa sınav haftası öncesi olması sebebiyle katılım istenilen düzeyde değildi. Filmi izleyenlerin zaman zaman duygulandıkları hatta ağladıkları gözlemlendi. 1915 Sarıkamış Harekâtını konu alan film katılımcılar tarafından ilgi ile izlendi.

Program bitiminde söz alan Tarih Topluluğu Başkanı İbrahim Akkurt ” Bu Film Gösterimi Tarih Topluluğu olarak bu dönem yaptığımız son programdır. Bahar Yarıyılında daha güzel programlarla yine bir arada olacağız. Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum” diyerek programı sona erdirdi.

Bahar Yarıyılında Tarih Topluluğu olarak Film Gösterimlerimiz ve Film Günleri adı altında programlarımız devam edecektir.

http://istanbultarih.com/haberprint/-120--filmi-gosterimi-155.html