"İstanbul Tarih Farkıyla" Halep için Üsküdar'daydık

Kategori: Etkinlikler - Tarih: 21 Aralık 2016 15:30
"İstanbul Tarih Farkıyla" Halep için Üsküdar'daydık

Halep'te işgal altında zulüm gören kardeşlerimiz yararına düzenlediğimiz "Halep Yararına Üsküdar Gezisi" 18 Kasım Pazar günü Üsküdar Mihrimah Sultan Camii'de grubun toplanması ile başladı.

Tarihçi İbrahim Akkurt'un rehberliğinde, sırasıyla Mihrimah Sultan Külliyesi, Üçüncü Ahmet Çeşmesi, Gülnuş Emetullah Rabia Valide Sultan Külliyesi, Fatih Mahkemesi, Aziz Mahmud Hüdayi Külliyesi, Rumi Mehmed Paşa Camii, Şemsi Ahmed Paşa Külliyesi ve Kız Kulesi anlatımıyla son buldu. Geziden sonra Selimiye Camii yanındaki Yedi Beyaz Gurme Lokantasında mekan sahibi Fatih Aydın Bey'in Halep yararına toplanan ekibe indirimli tarifesiyle yemek yenilerek gezi nihayete erdi.

Halep yararına düzenlediğimiz Üsküdar Gezisi Kampanyamızda gezimize katılanlara, katılamasa bile para gönderip bu anlamlı kampanyamıza destek olan tüm takipçilerimize en kalbi teşekkürlerimizi sunarız. 
 
Kampanyamızda toplanan 4.510 TL'yi bugün İstanbul Tarih ve Kültür Derneği Başkanımız İbrahim Akkurt, İHH İnsani Yardım Vakfı'na Halep İçin kullanılmak üzere teslim etti.

Teşekkürler İstanbul Tarih yine farkını gösterdin.
 

http://istanbultarih.com/haberprint/-istanbul-tarih-farkiyla--halep-icin-uskudar-daydik-115.html