Doç.Dr.Muzaffer Ürekliyle Kırgızistan’da Yaşanan Son Siyasi Gelişmeler

Kategori: Etkinlikler - Tarih: 4 Ocak 2011 12:21
Doç.Dr.Muzaffer Ürekliyle Kırgızistan’da Yaşanan Son Siyasi Gelişmeler

Tarih Topluluğu olarak tertip ettiğimiz “Kırgızistan’da Yaşanan Son Siyasi Gelişmeler” isimli konferansımıza konuşmacı olarak katılan Tarih Bölümümüze 25 yılını vermiş değerli hocamız Yrd. Doç. Dr. Muzaffer Ürekli idi.

Kendisi de bir dönem Kırgızistan’da Manas Üniversitesi’nde araştırmacı olarak bulunan Muzaffer Hocamız, deneyimlerini, Orta Asya’da yaşanan siyasi gelişmelerin menşeini, yakın zamanda Kırgızistan’da yaşanan siyasi olayların tahlilini yaptı.

Kırgızistan’ın coğrafi, siyasi ve ekonomik özelliklerinden bahseden Dr. Ürekli, tarihsel süreçte Kırgızistan’ın durumundan da bahsetti. Dr. Ürekli, Kırgızistan – Türkiye arasındaki ilişkilerden, bizlerin Kırgızistan’a sahip çıkmamız gerektiğinden bahsetti. Bölümümüz emektar hocalarından Yrd. Doç. Dr. Muzaffer Ürekli Hocamızın Fakültemize gelmesi, programa katılan birçok akademisyen ve öğrenci tarafından takdir ile karşılanmıştır. Bu program vesilesiyle Tarih Topluluğu olarak sadece geçmişte yaşanmış olaylarla ilgili program yapmadığımız, dünyada yaşanan gelişmeleri de takip ettiğimiz görülmüştür.

http://istanbultarih.com/haberprint/doc-dr-muzaffer-urekliyle-kirgizistan-da-yasanan-son-siyasi-gelismeler-163.html