Prof.Dr.Ahmed Ağırakça ile “Geçmişten Günümüze Filistin”

Kategori: Etkinlikler - Tarih: 17 Ocak 2011 09:23
Prof.Dr.Ahmed Ağırakça ile “Geçmişten Günümüze Filistin”

Tarih Topluluğu olarak tertip ettiğimiz “Geçmişten Günümüze Filistin” isimli programımızı 27 Nisan Salı Günü 14:00′da Edebiyat Fakültesi Kurul Odasında coşkulu bir kalabalığın katılımıyla gerçekleştirdik

Tüm insanlık için ortak bir değer sayılan, 3 semavi dinin merkezi, Osmanlı Devleti’nin takriben 400 sene boyunca huzur, adalet ve barış ile yönettiği, Osmanlı’nın bölgeden ayrılması ve siyonist işgal ile günümüze kadar rahat yüzü göremeyen Filistin’in tarihsel süreçte hangi aşamalardan geçtiğini, dününü, bugününü ve geleceğini Prof. Dr. Ahmed Ağırakça Hocamız ile konuştuk.

Uzun bir aradan sonra tekrar İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyeliği görevine dönen Prof. Dr. Ahmed Ağırakça, Filistin konusunda merak edilenleri, Filisin’in bizler için öneminden bahsetti. Prof. Dr. Ağırakça; “Bundan 10 sene önce Edebiyat Fakültesinde Filistin ile ilgili program yapmak hayal idi. Bugün burada Filistin hassasiyeti Tarih Topluluğu tarafından yaşatılıyor. Bundan dolayı Tarih Topluluğu yönetimini tebrik ediyorum.” dedi. Program sonunda soru – cevap kısmına geçilerek konu ile ilgili merak edilen konulara cevaplar verildi. Program Tarih Topluluğu Başkanı İbrahim Akkurt’un, Prof. Dr. Ahmed Ağırakça’ya plaket takdimi ile son buldu.

http://istanbultarih.com/haberprint/prof-dr-ahmed-agirakca-ile--gecmisten-gunumuze-filistin--164.html