Dersaadet Sohbetleri’nin İlk Konuğu

Dersaadet Sohbetleri 20 Kasım 2016 19:03
Videoyu Aç Dersaadet Sohbetleri’nin İlk Konuğu
A
a

İstanbul Tarih ve Kültür Derneği’nin düzenlediği Dersaadet Sohbetleri’nin bu ay ki konuğu Prof.Dr.Suphi Saatçi oluyor. Program Fatih Ali Emir'i Kültür Merkezi'nde gerçekleşecektir.

İki eşsiz güzellik; İstanbul ve Mimar Sinan… Birisi dünyanın gözbebeği, yeryüzünün mücevher beldesi, bir diğeri ise bu muhteşem beldeye ve geniş bir coğrafyaya ihtişamlı eserleriyle adeta mührünü vurmuş gururumuz Mimar Sinan…

Türk kültür ve sanat tarihinin en büyük simgesi olan Mimar Sinan’ı, Mimar Sinan ve eserleri üzerine yaptığı ciddi çalışmalarla tanınan sahanın uzman isimlerinden nadide bir isimden Prof. Dr. Suphi Saatçi’den dinleyeceğiz.

İstanbul Tarih ve Kültür Derneği olarak 2 yıldır süregelen Dersaadet Sohbetlerimizde; her hafta bir padişah dönemini, Devrin siyasi, sosyal ve iktisadi olaylarını, o devirde yetişen devlet adamlarını, İstanbul’a kazandırdıkları eserleri (Külliye, Cami, Kütüphane vb.), görsel malzemeler ile zenginleştirilerek slayt eşliğinde sunumlarla öğreniyor idik. Fakat bu yılda itibaren Dersaadet Sohbetlerimizi farklı bir konseptte icra etmeye karar verdik.

Her ayın son Cuma akşamı 18:30’da Tarih, Kültür ve Medeniyetimize etki eden bir konuyu uzman bir isimden dinleyeceğiz. Yeni içeriğiyle Dersaadet Sohbetlerimizin bir gelenek haline gelmesi en büyük arzumuzdur.

Dersaadet Sohbetleri 1.programımız 25 Kasım Cuma 18:30 – 20:00 saatleri arasında Prof. Dr. Suphi Saatçi’nin “Mimar Sinan ve İstanbul” konulu sunumuyla Fatih Ali Emir'i Kültür Merkezi'nde gerçekleşecektir.

İstanbul ve Tarih sevdalılarını bekleriz…
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

duyurular DUYURULAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

İstanbul'dan dünyaya Tarihin İzinde