Prof. Dr. Suraiya Faroqhi ile “18. Yüzyılda İstanbul Esnafı”

Etkinlikler 6 Ocak 2011 09:18
Videoyu Aç Prof. Dr. Suraiya Faroqhi ile “18. Yüzyılda İstanbul Esnafı”
A
a

Tarih Topluluğu olarak tertip ettiğimiz “ Prof. Dr. Suraiya Faroqhi ile 18.Yüzyılda İstanbul Esnafı” isimli programımızı 30 Mart Salı Günü Seyyid Hasan Paşa Medresesi Konferans Salonunda birçok akademisyen ve öğrencinin katılımıyla gerçekleştirdik.

Osmanlı Tarihi konusunda dünyaca ünlü bir ismi Prof. Dr. Suraiya Faroqhi’nin Tarih Topluluğumuz tarafından Üniversitemize getirilmesi gerek akademisyenler gerekse de öğrenciler tarafından hayret ve takdir ile karşılandı.

Osmanlı İktisat Tarihi’nin önemli mevzularından olan Esnaf Teşkilatının bir bölümü olan İstanbul Esnafının 18. Yüzyıldaki gelişimi değişimi ve çevresel faktörlerden nasıl etkilendiği hakkında bilgi veren Prof. Faroqhi, Şehir ve Mekan olarak İstanbul hakkında da bazı mühim malumatlar verdi. Tarih Topluluğu olarak bu programın gerçekleştirilmesinde büyük emeği olan Yrd. Doç. Dr. Neriman Hacısalihoğlu hocamıza da teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Program sonunda programa katılımlarından ve katkılarından dolayı Prof. Dr. Suraiya Faroqhi Hocamıza Tarih Topluluğu adına Tarih Topluluğu Başkanı İbrahim Akkurt bir plaket takdim etti.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

duyurular DUYURULAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

İstanbul'dan Dünya'ya Tarih'in İzinde