Yavuz Sultan Selim Han'ı Anma Programımız İptal Olmuştur

Etkinlikler 22 Eylül 2016 11:12
Videoyu Aç Yavuz Sultan Selim Han'ı Anma Programımız İptal Olmuştur
A
a

İstanbul'un 3.Köprüsüne İsmi Verilen, Mercidabık Zaferi'nin 500.Yıldönümünde Suriye'ye Askeri Operasyon Yapılan Ve Türbesin De Yer Alan Kaftasının Paralel Yapı Tarafından Kaçırılması Hadiseleriyle 2016 Yılında Gündemden Düşmeyen Yavuz Sultan Selim Han Anılıyor.

2010 yılından itibaren geleneksel hale getirdiğimiz ve bu yıl da vefatının 496. Yıldönümü olması hasebiyle 25 Eylül Pazar günü yapmayı planladığımız Yavuz Sultan Selim Han’ı Anma ve Anlama programımız; Kültür Bakanlığı ile yapılan yazışmada türbede bir takım teknik sıkıntılardan ve henüz türbenin resmi açılışı yapılmadığından dolayı anma programı düzenlemeye müsait olmadığı tarafımıza resmi yazı ile bildirilmiştir. Yönetim Kurulumuzda yaptığımız istişareler sonucunda “Yavuz Sultan Selim Han’ı Anma ve Anlama” programımızı maalesef iptal etmiş bulunmaktayız. 

2016 yılına damgasını vuran Yavuz Sultan Selim Han, dönemi ve güncel meseleler ile ilgili yazılı açıklama 24 Eylül Cumartesi günü www.istanbultarih.com isimli sitemizden yapılacaktır.
Kamouoyuna saygıyla duyurulur.

İSTANBUL TARİH VE KÜLTÜR DERNEĞİ
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

duyurular DUYURULAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Tarihin İzinde